Националката на България в бадминтона Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на сингъл при жените на силния турнир от сериите BWF World Tour Super 300 във Фулъртън, Съединени щати.

Във втория си мач на турнира българката отстрани след здрава битка представителката на домакините Ела Лин с 16:21, 21:16, 21:15 за 56 минути.

За място на полуфиналите възпитаничката на Стилиян Макарски ще играе срещу №8 в схемата Юн Шо Сун от Тайван.