Четирикратният световен шампион във Формула 1 Макс Верстапен, който се състезава за отбора на "Ред Бул“, е стартирал преговори с "Макларън“, твърди Daily Mail.

Ако се стигне до споразумение, нидерландецът ще бъде съотборник с Ландо Норис през 2027 година.

В същото време Оскар Пиастри ще се отправи към "Ред Бул“.

Макс Верстапен има договор с "Ред Бул“ до края на сезон 2028, но в споразумението е заложена опция за разтрогване, свързана с резултатите. Смята се, че този сезон Верстапен ще получи шанс да активира точно тази възможност.

"Този вариант много допада на шефовете в "Макларън“. Ако не се случи, това може да стане през 2028 година, но е напълно възможно и много по-рано“, е коментирал пред изданието източникът на медията.

По-рано стана ясно, че състезателният инженер на Верстапен Джанпиеро Ланбези ще премине от "Ред Бул“ в "Макларън“ през 2028 година.