4-кратният шампион Тейлър Фриц се оттегли в последния момент от ATP 250 турнира на трева в Ийстборн, Великобритания с награден фонд 773 465 евро.

Американецът, носител на трофея през 2019, 2022, 2024 и 2025 година, бе първи поставен и се стремеше към трета поредна титла. 

"За съжаление съм принуден да се откажа от участие в Ийстбърн. Чаках до последния възможен момент на загрябвака, за да преценя, защото много исках да играя. Не беше лесно да взема това решение, защото то включва турнир, който означава много за мен. В същото време знам, че това е най-правилното за мен, макар че не го прави по-малко разочароващо", написа 28-годишният американец в "Х".

Той бе заменен в основната схема от представителя на домакините - Феликс Гил, "щастлив губещ" от квалификациите, който ще играе във втори кръг срещу сънародника си и също квалификант Ян Чоински.  

Фриц, който в момента е седми в световната ранглиста, прави силен сезон на трева, а в неделя стигна до мача за титлата в Хале, докато седмица по-рано загуби на финала в Щутгарт.

Американецът иска да е максимално свеж и готов за започващото на 29 юни Открито първенство на Великобритания, след като през миналия сезон игра полуфинал на "Уимбълдън".