Международният олимпийски комитет се ангажира да изплати над 100 милиона долара директно на спортисти, създавайки фонд за субсидии по 10 000 долара, за които атлетите могат да кандидатстват след участие в Летни или Зимни игри.

Създаването на фонда от МОК бе обявено по време на 146-ата сесия на организацията и идва след нарастващите призиви през последните години за изплащане на парични премии на участници на Олимпийските игри.

Членът на МОК и бивша звезда от NBA - Пау Гасол обяви проекта, който първо ще e отворен за близо 3000 спортисти, които са се състезавали на Зимните игри в Милано Кортина.