Футболистите на ОФК Несебър стартираха лятна подготовка. Старши треньорът Мирослав Косев изведе футболистите на стадиона в морския град.

Отборът ще изиграе седем контролни срещи през лятната пауза.

Първата е срещу Черноморец на 27 юни. Възможно е да бъде проведен и едноседмичен лагер в Обзор.

На този етап има няколко млади футболисти на проби. Очакват се хърватин и французин също да започнат подготовка с "делфините".

Също така стана ясно, че един от най-опитните футболисти Галин Димов се разделя с клуба. Очаква се той да премине в Нефтохимик за предстоящия шампионат. Роденият през 1990 година полузащитник се завърна при "делфините" през есента на 2025 година и бе с основен принос за класирането във Втора лига.

Братята Генчо и Коста Далеви също се разделят с Несебър.

Те също пристигнаха обратно в отбора през лятото на 2025 година и бяха част от тима, спечелил първото място през миналия сезон.

Контролите на Несебър през лятната подготовка

27.06 Несебър – Черноморец

01.07 Несебър – Лудогорец 2

04.07 Несебър – Берое

08.07 Несебър – Спартак (Варна)

11.07 Несебър – Нефтохимик

15.07 Изчаква се потвърждение

18.07 Изчаква се потвърждение