Григор Димитров стартира днес участието си на тенис турнира за мъже на трева в Майорка, Испания.

Състезанието е генерална репетиция за българския тенисист за участието му в третия за годината турнир от Големия шлем "Уимбълдън“.

Българинът, който в момента е на 164-ото място в света, участва в основната схема с покана от организаторите.

Първият съперник на Димитров е 366-ия в света 29-годишен австралиец Марк Полмънс.

Той се пребори за място в основната схема след участие в квалификациите, където постигна две двусетови победи.

Димитров и Полмънс ще се изправят за първи път един срещу друг.

По програма мачът трябва да стартира не преди 13:30 часа.

В последните си 5 мача Димитров има 2 победи и 3 загуби.

На турнира от сериите "Чалънджър“ в Дъблин преди седмица той стигна до третия кръг.

Вече е ясен и съперникът на победителя в мача във втория кръг. Това ще бъде 299-ия в света Абедала Шелбайх от Йордания. Той намери място в основната схема като щастлив губещ от квалификациите, а в първия кръг победи №6 в схемата и 36-и в света Корентен Муте от Франция със 7:5, 6:4.