Питър Лавиолет бе назначен за наставник на Лос Анджелис Кингс, разкри клубът. На 2 март Джим Хилър беше уволнен от поста, а Ди Джей Смит - за временен старши треньор до края на сезона.

61-годишният Лавиолет за последно бе начело на Ню Йорк Рейнджърс. Той пое отбора през юни 2023-а. През сезон 2023-2024 Рейнджърс спечели "Президент'с Трофи" - награда, връчвана на най-добрия състав в редовния сезон и стигнаха до полуфиналите на Купа "Стенли", губейки с 2:4 от бъдещия шампион Флорида Пантърс. През сезон 2024-2025 клубът от Ню Йорк завърши пети в Столичната дивизия и не успя да стигне до плейофите. По-късно той беше освободен.

Освен на Рейнджърс, Лавиолет е бил треньор на Ню Йорк Айлъндърс, Нешвил, Филаделфия, Вашингтон и Каролина, който изведе до Купа "Стенли" през 2006 година.

През сезон 2025-2026 Лос Анджелис завърши четвърти в редовния сезон на Тихоокеанската дивизия в NHL, след което загуби от Колорадо (0-4) в първия кръг на плейофите.