Лагерът на Килиан Мбапе реагира срещу скорошните критики на феновете с изявление до АФП.

"Част от критиките се основават на преувеличаване на елементи, свързани с период на възстановяване, строго контролиран от клуба. Това не съответства на реалността, на неговите ангажименти и работата, която Килиан върши ежедневно за доброто на отбора“, заявяват от щаба му в декларация до френската национална информационна агенция.

Това изявление от страна на екипа на Килиан Мбапе подчертава напрежението, което често съпътства представянето на футболисти от такова ниво, особено когато става въпрос за тяхната физическа форма и ангажираност към клуба.

Акценти

Екипът му категорично отхвърля твърденията и опровергава спекулациите, че Мбапе не полага достатъчно усилия или не се възстановява по правилния начин. Те се позовават на факта, че процесът по възстановяване се следи стриктно от медицинските екипи и треньорския щаб на отбора, което предполага, че всяко негово отсъствие или ограничено игрово време, е съгласувано и съобразено с професионални медицински протоколи.

Чрез агенция AFP, екипът му се опитва да промени общественото възприятие и да намали натиска от страна на феновете, насочвайки вниманието към ежедневната работа на играча, която остава скрита от камерите.

В съвременния футбол подобни публични изявления са често срещан подход, когато играчът стане обект на сериозни критики в медиите и социалните мрежи. Те целят да защитят неговия имидж и да успокоят страстите около представянето му, като поставят акцент върху професионализма зад кулисите.

 

 

Фенове в атака

 

Декларацията на агентите на френския национал идва и в отговор на онлайн петицията на феновете.

Привържениците на на Реал Мадрид стартираха онлайн петиция, с която призовават ръководството на клуба да поиска нападателят Килиан Мбапе да напусне отбора.

Според Actu Foot, петицията е събрала над 70 000 подписа през първия час, досега са я подкрепили общо 142 000 привърженици.

 

Слухове за шефско недоволство

 

Според медийни спекулации шефовете на Реал Мадрид са недоволни от поведението на Мбапе извън терена и че нападателят от своя страна е загубил връзка със съблекалнята.

Съобщава се, че французинът е закъснявал за отборни събития и е бил арогантен към персонала.

 

Разочарованието на Мбапе

 

 

Според журналиста Франсоа Гаярдо, Мбапе се чувства предаден от някои от съотборниците си, включително Винисиус.

Майката на 27-годишния френски нападател, която е и негов агент, възнамерява да поиска Реал Мадрид да се раздели с бразилския национал, заради лошите отношения между двамата.

Мбапе е в Реал Мадрид от лятото на 2024 г. През сезон 2025/26 нападателят изигра 41 мача във всички състезания, в които отбеляза 41 гола и направи 6 асистенции. На 27 април беше обявено, че той ще отсъства за неопределено време поради контузия на бедрото на левия крак.

 

 

Бяга ли Мбапе от Ел Класико?

 

Възможно е контузията на Мбапе да се проточи и по-дълго.

Някои анализатори в Испания твърдят, че той иска да пропусне визитата на "Камп Ноу" идната неделя и да си спести евентуалното неприятно изживяване, което би се случило, ако Реал Мадрид не спечели.

Само победата на "белите“ ще означава отлагането на титлата на Барселона с още един кръг.

При реми или успех на каталунците, техният празник ще започне още на терена – за ужас на всички в Реал Мадрид.