Българските участници спечелиха два златни и един сребърен медал на силния международен турнир по скокове във вода в Берген, Норвегия. В надпреварата участваха 236 спортисти от 18 страни.

Крис Йорданова взе две титли във възраст 12-13 години - на 3-метров трамплин и кула, а освен това зае четвърто място на кула (младша възраст). Ива Ереминова има сребро на еднометров трамплин при девойки старша възраст и е 6-а на 3 метра трамплин.

Треньор на скачачите ни е Георги Чобанов.