Арина Сабаленка успокои феновете си след неочакваната загуба снощи на турнира в Мадрид.

Лидерката в световната ранглиста по тенис при жените допусна претърпя едва втората си загуба за сезона, отпадайки на четвъртфиналите в Мадрид от Хейли Баптист след 6:2, 2:6, 6:7 и така прекъсна поредица от 15 успеха.

Малко след края на мача си срещу американката Арина Сабаленка публикува кратко съобщение в социалната платформа Instagram.

"Това не е е краят, който исках“, написа Сабаленка и добави: "Но се гордея с работата, която вложих. Едва започваме сезона на клей. Благодаря ви“, оптимистично завършва краткия си пост тенисистката.