Женският отбор на България на сабя в състав Белослава Иванова, Емма Нейкова, Мариела Георгиева и Вероника Василева (на снимката) спечели бронзов медал на Европейското първенство по фехтовка до 23 години, което се проведе в Каляри, Италия.
Българките стигнаха до третото място в конкуренцията за още 8 тима, като по пътя си постигнаха две победи и една загуба.
Тимът на България започна участието си от втория кръг, в който се справи със селекцията на Полша с 45:40.
На полуфиналите българките отстъпиха на връстничките си от Франция с 40:45.
В спора за бронза България победи Румъния с 45:41.
Във финала Италия грабна европейската титла, след като победи Франция драматично с 45:44.
Както е известно, по-рано Вероника Василева спечели титлата при жените на сабя.



19:55 / 28.04.2026
2096










