Арина Сабаленка достигна 1/4-финалите на WTA 1000 турнира в Мадрид. Тя обърна японката - Наоми Осака до 6:7(1), 6:3, 6:2 за два часа и 20 минути.
В първия сет нямаше пробиви и се стигна до тайбрек. В него бившата № 1 бе по-съобразителна, допусна по-малко неточности и откри резултата. Втората част беларускинята отговори с 68.4 % ефективност на първи сервис, 53.8 % на втори и направи два брейка, допускайки един. В последния сет водачката в таблицата спечели всички разигравания на първо подаване, 62.5 % на второ и стигна до два пробива.
Това бе четвърти последователен успех за Арина над Осака от 5 мача.
На 1/4-финалите Сабаленка ще играе с Хейли Баптист. Американката се справи с швейцарката - Белинда Бенчич за 6:1, 6:7(14), 6:3.



17:30 / 27.04.2026
1936










