Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви в събота (25 април) пред Fox News, че американските преговарящи Стив Уиткоф и Джаред Къшнър няма да заминават за Пакистан за преговори с Иран.

Тръмп коментира още, че не си струва американската делегация да прави 18-часовия полет до Пакистан, когато САЩ държат всички карти в конфликта с Иран.

Тръмп добави, че иранците могат да се обадят на САЩ по всяко време, когато пожелаят.

"Преди малко заявих на моите хора, които се готвеха да тръгнат: "Не, няма да правите 18-часов полет, за да отидете там. Ние държим всички карти. Те могат да ни се обадят, когато пожелаят, но вие няма да правите повече 18-часови полети, за да седите и да говорите за нищо“, заявява Тръмп.

Иранският външен министър Абас Арагчи вече е напуснал Исламабад, Пакистан, след преговорите там в събота с министър-председателя на страната.

ФОКУС припомня, че Арагчи се отправя на посещения в Оман и Москва.