Гаел Монфис отпадна в първи кръг при последното си участие на "Мастърс"-а в Мадрид. Френският ветеран отстъпи пред Камило Уго Карабели с 3:6, 4:6 за час и 18 минути на централния корт "Маноло Сантана".

В първия сет аржентинецът бе 69 % ефикасен на първи начален удар, 83 % на втори и проби веднъж. Втората част той взе 76 % от точките на първи сервис, 50 % на втори и направи един брейк.

В края на сезона 39-годишният Монфис ще се пенсионира. Уго Карабели ще се изправи срещу Флавио Коболи във втори кръг. Италианецът почива на старта по право, защото е 10-и поставен в основната схема.