Стефанос Циципас намери място във втория кръг от "Мастърс"-а в Мадрид. Гъркът обърна американеца - Патрик Кипсън след 3:6, 7:6(6), 7:6(4) за два часа и 38 минути на Корт № 3.
В първата част "щастливият губещ" взе 88 % от точките на първо подаване, 60 % на второ и проби веднъж. Вторият и третият сет нямаше брейкове и се стигна до тайбрек. В тях бившият № 3 в света бе по-съсредоточен, допусна по-малко неточности и обърна срещата.
Във втори кръг Циципас ще премери сили срещу казахстанеца Александър Бублик, който почиваше по право на старта.
Припомняме, че на 12 юни Циципас ще играе срещу Григор Димитров в София.



19:08 / 23.04.2026
2033










