Металург Перник ще получи покана за участие във волейболното първенство от идния сезон. Решението бе взето по време на работно заседание на Националната волейболна лига, съобщи организацията.

През миналия сезон Металург завърши втори във Висшата лига, след като отстъпи във финалната серия на Добруджа. След отказа на добричкия клуб да се включи в елитния шампионат, се откри възможност за участие на пернишкия състав в елита.

Крайният срок за подаване на заявки за участие в новия сезон е средата на май. След това започва лицензионната процедура за всички клубове. В случай че Металург подаде необходимите документи в срок, клубът ще премине през процес на лицензиране съгласно изискванията на НВЛ.

Домакинските си срещи отборът ще провежда в зала "Борис Гюдеров“.

Основан преди 4 години, Металург се развива устойчиво и демонстрира сериозен потенциал, като в кратък срок успя да се утвърди сред водещите отбори във Висшата лига.