Шампионът на Англия за сезон 2015/16 Лестър ще играе през следващия сезон в третото ниво на футбола на страната.
След 44 кръга в Чемпиъншип "лисиците“ имат 42 точки, като са последни, на 23-ото място.
До края на сезона остават два кръга.
На 21-ото място, точно над чертата, е Блекбърн, който има 49 точки от 44 мача, като Лестър изгуби всякакви шансове за оцеляване.
Само един сезон в Чемпиъншип
През миналия сезон Лестър игра във Висшата лига. Тимът завърши на 18-ото място и изпадна в Чемпиъншип. През февруари на тима бяха отнети 6 точки за нарушаване на финансовите правила за устойчиво развитие за сезон 2023/24.
В шампионския си сезон 2015/16 Лестър под ръководството на Клаудио Раниери приключи на 10 точки пред втория Арсенал.
Равенство у дома с Хъл
В двубой от 44-ия кръг в Чемпиъншип Лестър стигна у дома до равенство 2:2 с Хъл Сити.
Направилият силен мач за Хъл Лиъм Милър откри в 18-ата минута.
Джордан Джеймс в 52-ата минуто от дузпа и Люк Томас в 54-ата доведоха резултата до 2:1 за Лестър и дадоха надежди на феновете на тима.
В 63-ата минута Оливър МакБърни вкара за 2:2, подпечатвайки окончателно изпадането на Лестър.
Хъл е на 7-ата позиция.



00:12 / 22.04.2026
2223










