Фабио Капело изрази отново разочарованието си след третото поредно Световно първенство, което Италия ще пропусне. Бившият селекционер на Англия този път насочи гнева си към съставите в европейските клубни турнири и конкретни Фиорентина и Болоня.
"Не е изолиран инцидент отстраняването на италианските отбори в Европа, а реалността на фактите. И стига със сравненията спрямо Премиър лийг. Босненците, турците и норвежците също ни елиминират. В Серия "А" съдиите свирят твърде много, има недостиг на талант, ниска скорост и малко защита. Движим се бавно. Твърде бавно спрямо останалите. Вчера (б ред. четвъртък) разликата в темпо, състезателен дух и техника се видяха като бяха доказателство в Астън Вила срещу Болоня и Фиорентина с Кристъл Палас", коментира Капело пред "Гадзета дело Спорт".
Италия за последно игра на Мондиал 2014 в Бразилия, но тогава отпадна още в груповата фаза, както и пред 2010-а.



14:19 / 19.04.2026
1927










