Старши треньорът на Атлетико Мадрид - Диего Симеоне, говори след загубата от Реал Сосиедад във финала за Купата на Краля. Редовното време завърши при резултат 2:2, а след това отборът от Сан Себастиан спечели след изпълнение на дузпи.

Така Реал взе четвъртата си Купа, а мадридчани претърпяха 10-а загуба от общо 20 финала в тази надпревара.

"Първо, поздравявам опонентите си. Реагирахме добре на първия гол, но след това продължихме с бавно темпо. След това дойде почивката, говорихме си и променихме темпото, играейки както трябва. Можехме да вкараме трети гол. След това в продълженията имахме по един шанс. Борихме се много добре, но за съжаление дузпите отидоха в тяхна полза. Играчите положиха огромни усилия, но мачът беше решен в редовното време - това беше шанс за Джони или Баена, който трябваше да използваме. Но, както винаги казваме, те имаха тази решителност, а ние не. Трудно е да се отправят послания, защото феновете искат победи, а не послания. Всичко, което остава, е да се работи всеки ден. Не мисля за мача с Арсенал. Това поражение боли много; трябваше да спечелим, но не успяхме. Начинът, по който играем, ми дава голямо спокойствие“, сподели бившият национал на Аржентина.