Българския национален отбор по ръгби загуби с 0:48 от Украйна в изключително тежък мач от рупа С на дивизия "Конференция" (третото ниво под "Шестте нации").
Двубоят се игра в Молдова.
В игра за България влезе дори на треньора Ивайло Иванов, но нашите не успяха да отбележат нито една точка на добре структурирания отбор на символичните домакини.
Старши треньорът Ивайло Иванов имаше доста кадрови проблеми - не можеше да разчита на осем ключови състезатели.
Украинците направиха седем есета, пет от които пълни и вкараха един наказателен удар.
Следващият мач на националния отбор е следващата събота, 25 април, когато приемаме Молдова на стадион "Локомотив" в София.



16:03 / 18.04.2026
1940










