Джейми Мъри окачи тенис ракетата, разкри лично британецът. 40-годишният брат на шотландската легенда, но на единично - Анди, не е играл от миналия US Open, ала едва сега реши да оповести решението си.

"Тенис приключението ми завършва след 36 години. Чувствам се късметлия и привилегирован за всички невероятни изживявания, които този спорт ми е дал. Благодаря ви, мамо, татко, Анди, Але, Алън, Луис и Томас за изключителната ви подркрепа, усилия и жертви през кариерата ми, които ми позволиха да постигна всичко, което можех в играта. За всеки, който ми е помогнал и ме е подкрепял - оценявам всички ви!", написа той в Инстаграм.

Джейми Мъри е първият британец, който става №1 на двойки. Той вдига 7 титли от Големия Шлем - две на двойки (Australian Open & US Open 2016) и 5 на смесени двойки (Уимбълдън 2007 и 2017 + US Open 2017, 2018 и 2019 година).

Мъри има две титли при дуетите с брат си. През 2015-а те участваха заедно на Купа "Дейвис", триумфирайки в надпреварата за Шотландия, което бе първо отличие за страната от 79 години насам.

Що се касае до брат му - Анди, по-малкият от двамата се отказа през лятото на 2024 година на "Уимбълдън".