Сръбският специалист Славко Матич е новият старши треньор на Раднички 1923 Крагуевац. Основната задача пред него ще бъде да спаси отбора от изпадане и да гарантира оставането му в сръбската Суперлига.

След официалното си представяне на стадион "Чика Дача“, Матич заяви, че приема поста като голяма чест, но и с ясното съзнание за сериозното предизвикателство, което стои пред него и тима.

"Целта е възможно най-скоро да осигурим оставането си в елита и да се опитаме да се класираме колкото се може по-добре в плейаутите. Подобен успех постигнах и преди с отбора на Нови Пазар, затова вярвам, че можем да повторим този резултат“, заяви категорично новият наставник.

Матич подчерта и намерението си да продължи развитието на млади и качествени футболисти в клуба:

"В предишните сезони Раднички създаде голям брой качествени играчи и ние ще продължим да работим в тази посока. Очаквам и подкрепата на феновете, които винаги са били важен фактор за отбора“.

Преди назначението на Матич, ръководството на Раднички 1923 се раздели по взаимно съгласие с досегашния старши треньор Божидар Бандович. От клуба изразиха благодарност за неговата работа и приноса му към развитието на отбора.

Припомняме, че Славко Матич бе треньор на Арда Кърджали, както и бе начело на Септември София на два пъти.