Италианецът Яник Синер официално се върна на върха в световна ранглиста по тенис при мъжете. Победителят от "Мастърс 1000" в Монте Карло свали от първото място Карлос Алкарас когото детронира и като първенец в Княжеството.
Точки и класиране
След победата в третия за годината турнир от сериите "Мастърс 1000", Синер събра общо 13 350 точки или с 950 повече от преди седмица. Алкарас, който не успя да защити спечелени точки от титлата в Монте Карло през сезон 2025, слезе с позиция надолу и от днес е с 13 240 пункта или с 350 точки по-малко от преди седмица.
Яник Синер като номер 1 в света
Италианецът за последно бе лидер в ранглиста на 3-и ноември 2025-а година. Той има вече цели 67 седмици като световен номер 1 в тениса при мъжете.
Размествания в "Топ 10"
Канадецът Феликс Оже-Алиасим се изкачи с 2 места и от днес е 5-и с актив от 4100 точки. Също с толкова места нагоре се изкачва и Бен Шелтън, който е 6-и с 3900 пункта. Втората ракета на САЩ - Тейлър Фриц също прогресира с позиция нагоре до номер 8.
Най-много места изгуби Лоренцо Музети. Италианецът, който единствен в "Топ 10" в момента изпълнява бекхенд с една ръка, отпадна на старта и така не успя да защити спечелените точки от миналогодишния си финал в надпреварата в Монте Карло. Той е с 4 места надолу до 9-ото. Австралиецът Алекс де Минор също губи позиция като вече е 7-и.



09:18 / 13.04.2026
1907










