Женският баскетболен тим на Рилски спортист се класира за финалната серия в шампионата.

На полуфиналите отборът от Самоков се справи с Берое, печелейки серията с 2-0 успеха.

В мач №2 от серията, който се изигра в Спортна зала "Стара Загора“, Рилски спортист победи с 80:78 точки (19:22, 14:19, 23:13, 24:24).

За победителките над всички бе Ивана Бонева, която реализира 24 точки.

Джозе Анн Джонсън помогна с дабъл-дабъл“ – 20 точки и 11 борби.

За Берое Кейлани Купър записа 21 точки и направи 5 борби. Деана Стояновска и Британи Отри приключиха двубоя с по 18 точки и съответно 10 асистенции и 11 борби.

Във финалната серия за златните медали Рилски спортист ще спори с фаворита Монтана 2003.

За първи път от 7 години отборът на Берое няма да участва във финалния плейоф.