Въоръжен мъж в Мисури,САЩ уби двама полицаи и рани други двама по време на полицейска проверка на пътя, съобщава ABC във вторник, позовавайки се на шерифската служба на окръг Стоун.

''Заподозреният е открил огън по служители на реда в понеделник, след като те са спрели колата му за проверка в Мисури, убивайки на място един, а след това е избягал“, се казва в съобщението.

По-късно той е проследен до близки гористи местности, където отново е открил огън по пристигащите полицаи, убивайки още един и ранявайки други двама. Последните са извън опасност за живота.

''Заподозреният е продължил да стреля по служители, докато не е бил убит от ответен огън от страна на органите на реда“, се казва в доклада.

Стрелецът е идентифициран като Ричард Дийн Бърд. Мотивът за откриването на стрелбата все още не е ясен.