Ремонтът в "Арена Шумен“ продължават с пълни обороти. Новата настилка на залата вече се поставя, оповести кметът на града, като инспектира спортното съоръжение и разкри, че е направена нова замаска на основата, и че са изправени неравностите.

Градоначалникът разкри, че се очаква да започне ремонтът и на останалата част от съоръжението, който включва тавана в коридорите, външните стъпала и смяната на перилата. Той се надява, че с подобренията ще се получи и нужният лиценз от Българската федерация по баскетбол за провеждане на спортни събития.

Засега няма яснота кога ще бъде завършен самият ремонт. На този етап Шумен играе в зала "Младост“, а за последно бе в "Арена Шумен“ през миналия сезон. Впоследствие "жълто-зелените“ се преместиха в по-малката зала за края на редовния сезон, когато се разбра, че има проблеми с настилката.