Сенегал и Египет излизат днес в битка за големия финал на турнира за Купата на африканските нации по футбол, който се провежда в Мароко.
Сблъсъкът започва в 19:00 часа българско време на стадион "Ибн Батута" в Танжер.
Сенегал са с една титла, а "фараоните" са рекордьори по трофеи с цели 7.
До момента в надпреварата "лъвовете от Теранга" записаха победи над Ботсвана и Бенин в груповата фаза, както и равенство с Демократична република Конго, а в елиминациите надделяха над Судан и Мали.
Египет, предвождани от звездата на Ливърпул Мохамед Салах, спечелиха в груповата фаза срещу Зимбабве и Република Южна Африка, а с Ангола финишираха при нулево равенство. В плейофите "фараоните" спечелиха последователно срещу Бенин и Кот д'Ивоар.
Двата отбора играха за последно един срещу друг в квалификациите за Мондиал 2022. Тогава те си размениха по един успех, но Сенегал стигнаха до крайна победа след изпълнение на дузпи.
Победителят ще играе за трофея със спечелилия измежду Нигерия и домакина Мароко.



09:16 / 14.01.2026
1939










