Старши треньорът на Милан - Масимилиано Алегри, ще трябва да заплати глоба в размер на 10 000 евро заради поведението и реакциите си по време на полуфиналния двубой с Наполи от турнира за Суперкупата на Италия. Действащите шампиони победиха "росонерите" с 2:0 в Саудитска Арабия и се класираха за финала.

Алегри влезе в словенса престрелка със спортния координатор на Наполи Габриеле Ориали. В официалното съобщение на Дисциплинарната комисия се посочва, че наставникът е "заел провокативно отношение към длъжностно лице от противниковия отбор, към когото многократно е отправял и обидни изрази“.

Вчера ръководството на Наполи излезе с официално съобщение, в което осъди поведението на Алегри.