Съединените щати възнамеряват да разоръжат палестинското движение ХАМАС със сила, ако то откаже да го направи доброволно. Това заяви днес американският президент Доналд Тръмп по време на среща с аржентинския си колега Хавиер Майли в Белия дом, предава New York Post

"Те ще се разоръжат, защото казаха, че ще се разоръжат. А ако не се разоръжат, ние ще ги разоръжим“, категоричен бе американският лидер, коментирайки перспективите за прекратяване на огъня с ХАМАС. 

Тръмп отказа да уточни как ще бъде разоръжено движението. "Не е нужно да ви го обяснявам. Те знаят, че не играем игрички“, отбеляза американският държавен глава.

Според него Вашингтон очаква ХАМАС да се разоръжи в рамките на "разумен период от време“. Ако движението откаже да го направи доброволно, то ще бъде разоръжено, "евентуално със сила“, закани се Тръмп.