"Фондация Григор Димитров" ще изпрати 11-годишните Кайра Алексиева и Митко Генов от "Тенис клуб Хасково 2015“ на лагер в Академията на Патрик Муратоглу във Франция.

Всички разходи, които по неофициална информация възлизат на около 40 000 евро на година, ще бъдат поети от фондацията, а тренировките на децата ще бъдат наблюдавани лично от именития френски треньор, който работеше с Григор няколко години.

Това е втори път, в който "Фондация Григор Димитров" си партнира с Академията на Муратоглу. През месец май 2025 година децата бяха придружени от бащата на Григор Димитров - Димитър Димитров и взеха участие в програмата "Champ’Seeds" в академията , като се включиха в едноседмични занимания заедно с други тенис таланти от целия свят.

От фондацията уточниха, че тази инициатива ще продължи и през следващата година и ще продължи да подпомага развитието на млади таланти.