Калояна Налбантова се класира за полуфиналите на сингъл на международния турнир по бадминтон в Льовен (Белгия).

По този начин младата ни надежда в този спорт си гарантира медали от надпреварата.

Втората в схемата наша сънародничка постигна трети успех.

На четвъртфиналите тя се наложи лесно над Анна Сиес Риберг (Дания) с 21:11, 21:5 за 26 минути. 

Следващата съперничка на българката ще бъде Ранитхма Ляанедж (Шри Ланка).