Популярният испански всекидневник "AS" публикува любопитна статия, описвайки националния ни стадион като "готвещ ад за Испания".
Интересното в статията е, че от медията единствени са решили да опишат откъде идва наименованието на спортното ни съоражение, разказвайки даже за борбата на ревлюционера Васил Левски срещу османците.
"В допълнение към името на националния стадион, Васил (1837-1973) дава името си и на град Левски в област Плевен и шест други села в България; на връх Левски в едноименната планинска верига в Антарктида; и на историческия футболен клуб Левски София," описват още "AS" на сайта си.
"Левски насърчава българска република на етническо и религиозно равенство през 14-ти век и въпреки че е екзекутиран за усилията си, преди това да се случи, в крайна сметка той вдъхновява последвалата революция," пишат още те.
Статията привършва, описвайки националния ни стадион като "lugar de fervor patriótico" - "място на патриотичен плам", добавяйки думите на националния ни селекционер Илиян Илиев, който споделя че е имало и големи отбори, които са се затруднявали на "Васил Левски".



22:22 / 03.09.2025
2063










