Юлияна Вълчева ще играе в елита на Италия. Тежкото крило подсили Батипаля, анонсира клубът. Тя и участникът в Серия А1 се договориха за следващия сезон.
През 2024/2025 българката бе в Монтана 2003, превръщайки се в ключова фигура. Нейните усилия помогнаха на "белите“ да се преборят за титлата и за Купата на България, както и за бронз в Адриатическата лига. Сънародничката ни записа на сметката си средни показатели от 10.1 точки, 8 борби и една асистенция за 23 двубоя на местна почва, а в Адриатика приключи с по 4.1 точки и 4.1 овладени под двата ринга топки за 16 срещи.
Кариерата на 26-годишната състезателка преминава още през Черно море Одесос, където направи своите първи стъпки при подрастващите. На колежанско ниво трупа опит в Уестърн Небраска, Тексаския Университет в Сан Антонио и в Incarnate Word Юнивърсити.184-сантиметровата баскетболистка може да се похвали с титлата от европейското първенство до 20 години в Косово Дивизия B, което спечели с България през 2019 г.
Вълчева ще е втората българка, която през следващия сезон ще е част от италианския елит след Илияна Георгиева във Фаенца.



12:47 / 03.08.2025
3511










