Денвър Нъгетс официално си осигури услугите на опитния литовски център Йонас Валанчунас. Сделката по размяна на баскетболисти със Сакраменто Кингс, в която участва и хърватинът Дарио Шарич, бе завършена, съобщи Денвър.
Интерес към него имаше и гръцкият Панатинайкос, като дори се появиха съобщения за оферта от 12 милиона евро за 3-годишна сделка от клуба.
Гарантираният договор на литовския национал в NBA от приблизително 10 милиона долара за сезон 2025/2026 вече е отговорност на Нъгетс, придружен от опция за 10 милиона долара за сезон 2026/2027.
33-годишният Йонас Валанчунас има 937 мача в кариерата си в NBA с Торонто, Ню Орлиънс, Мемфис, Вашингтон и Сакраменто. Той е постигал средно 13.1 точки, 9.3 борби и 1.4 асистенции.
През миналия сезон записа 81 мача с Вашингтон и Сакраменто, постигайки средно средно 10.4 точки, 7.7 борби и 2 асистенции.
В момента той заема осмо място по общ брой борби в кариерата си сред активните играчи в NBA.



10:58 / 14.07.2025
1272










