Седемкратният шампион на Франция Олимпик (Лион) ще бъде част от елита на Франция и през новия сезон.
Това стана ясно след публикувано пресъобщение от апелативния комитет на Националната дирекция за контрол на управлението.
Френската футболна федерация (FFF) отмени изхвърлянето на клуба от "Групама Стейдиъм“ в Лига 2.
Въпреки това на клуба ще бъдат наложени две санкции: таван на заплатите и парично обезщетение.
"Новото ръководство, подкрепено от ангажираността и всеотдайността на нашите акционери и кредитори, е изключително благодарно за цялата подкрепа, получена както в клуба, така и извън него, включително от неговите поддръжници, служители, играчи, партньори и избрани длъжностни лица.
Днешното решение е първата стъпка към възстановяване на доверието в Олимпик Лион. Сега можем да съсредоточим вниманието си върху спортните си цели и да се подготвим напълно за следващия сезон“, заявиха от Олимпик Лион.



17:48 / 09.07.2025
1364










