Ботев Пловдив започна подготовка с шепа четници

© Facebook: Botev Plovdiv
Собственик на Ботев още е Антон Зингаревич, който обаче "не иска да се занимава повече", както обясни един от наличните 19 футболисти Ивелин Попов. Пред "канарчетата" има 3 конкретни пътя - клубът да бъде придобит от бизнесмена Илиян Филипов, акциите да бъдат прехвърлени на "Сдружение ПФК Ботев" или най-малко вероятният - да бъде намерен партньор на Зингаревич.
Понастоящем Балтанов провежда подготовката на базата в "Коматево". За утре има предвидена една тренировка, а от другиден започват двуразови занимания. Към днес Ботев има две контроли - срещу Хебър на 28 юни и с Черноморец Бургас на 5 юли, но се търсят още противници.
"Чувствам се добре. Приключих кариерата си тук, след толкова години, а сега се случи така, че съм треньор на отбора. Благодарен съм, че съм тук и ще дам всичко от себе си. Ще изчакаме да видим как ще се развие ситуацията. Ние сме професионалисти и трябва да се подготвим по най-добрия начин. Казах на футболистите как ще тренираме, не искам от първия ден да ги затормозявам. На този етап ще тренираме тук, от другиден с двуразови занимания. Тук съм, за да помогна и съм благодарен за това. Познавам всички момчета много добре. Надяваме се, че добрите дни за Ботев предстоят", каза Балтанов.
Подготовка започна и ветеранът Ивелин Попов, който има договор до края на месеца и още не е получил предложение за нов. Той призна, че не води преговори с други клубове и иска да остане още една година.
"Имам договор до 30 юни и стартирам подготовка. С други клубове нямам ангажименти и ще изчакам докрай решението на Ботев".
"Ситуацията е странна, защото трябваше да започнем с повече футболисти. Днес разбрахме, че ще има разтрогнали. Трябва възможно най-скоро да се вземе решение, да влезе ново ръководство, защото закъсняваме във всеки един аспект - подготовка, старши треньор, футболисти. Не знаем утре колко човека ще тренираме - може да сме десетима, може да сме петима. Сезонът чука на вратата, а не знаем какво ще се случи", продължи Попов и разкри, че близо 30, предимно млади момчета от Ботев II и Ботев III, вече са прекратили отношенията си с най-стария български клуб.
Присъствието му на базата в "Коматево" се оказа нежелано от част от хората, приближени на Зингаревич. Преди дни той е получил съобщение да не идва за първата тренировка, но самият футболист е казал, че "няма как да се случи това". За нападателя се говореше, че потенциалният нов собственик Илиян Филипов има намерение да го назначи за спортен директор, но и това няма да се случи.
"Казах му, че ще бъда по-полезен на терена. Ще се търсят футболисти в движение и ще бъде сложно", допълни бившият национал.
Ботев започва новия сезон на 19 юли срещу ЦСКА, след което съставът ще гостува на Черно море. Дербито на Пловдив ще е на 14 кръг.
Актуални спортни новини:
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | 31 |