Италианките Жасмин Паолини и Сара Ерани спечелиха титлата на двойки при жените на втория за годината турнир от Големия шлем "Ролан Гарос". Тандемът, който бе поставен на второ място в основната схема, спечели финала срещу Анна Данилина от Казахстан и Александра Крунич от Сърбия с 6:4, 2:6, 6:1 за 2 часа и 16 минути.
Паолини и Ерани записаха 2 аса, докато техните опонентки не стигнаха до директна точка. Двата отбора си размениха по 1 двойна грешка.
Крунич и Данилина отразиха 6 от 9 възможности за пробив и на свой ред пробиха италианките 4 пъти.
Това е първа титла на двойки от Големия шлем за 29-годишната Паолини, докато 38-годишната Ерани завоюва шесто злато при двойките от Големия шлем.



15:02 / 08.06.2025
1293










