Станислав Генчев говори пред клубния сайт на "червено-черните" след повторното си назначение. Специалистът поема отбора за втория си период след този през сезон 2022/2023. Досегашният старши треньор Ратко Достанич ще продължи работата си като методист на ДЮШ.
"Чувствам се много добре. Подписах с Локомотив за втори път в моята кариера като треньор и съм изключително щастлив, че се завръщам тук, защото имам недовършена работа. Още като футболист винаги съм следвал максимата, че подписвам с клуб, който най-много ме иска. Локомотив беше отборът, който ми показа, че най-силно желае да застана начело след разговорите, които няколко пъти проведох с Веско Стоянов и Иво Котев. Постигнахме съгласие по абсолютно всички въпроси и решихме да започнем работа заедно", каза спецът.
"Наблюдавам всички мачове в България, спокойно мога да кажа, че не пропускам. В последния месец с изключително голям интерес наблюдавах срещите на Локомотив София и на живо. Имаме нужда от подходяща селекция, защото тя е основополагаща за това как ще изглежда един отбор и колкото и клиширано да звучи - доста работа, за да може футболистите да свикнат с изискванията на новото треньорско ръководство", добави специалистът.
"Още не съм започнал работа. Като започна, ще мога да правя паралели. Като цяло Локомотив е отбор, който е известен със своята коректност към футболисти, към треньори. С това, че феновете подкрепят отбора безрезервно. Надявам се така да бъде е през новия сезон, за да може всички да се представяме на ниво. Със сигурност сега съм доста по-опитен, защото след моето напускане преминах през Ботев Пловдив, Крумовград и Левски. С тях изиграх доста мачове в Първа лига, натрупах безценен опит и съм доста по-зрял", подчерта той.
"Във футбола винаги резултатите са били водещи, но те вървят ръка за ръка с изграждането на стил. За да имаш постоянни резултати, трябва да имаш свой собствен стил. Футболистите трябва да знаят какво правят на терена. Един-два мача можеш да победиш случайно. Но ако нямаш стил, много трудно можеш да имаш постоянство, което е признак за класа. От първия ден се разбрахме аз и моят щаб да отговаряме за спортно-техническата част, както смятам, че е правилно. Имам пълната власт за това кои футболисти да бъдат освободени и кои - привлечени. Естествено, ще се съобразявам с параметрите, които ръкъводството ми е задало, но които са много добри за българските стандарти. Надявам се по най-бързия начин да намерим подходящите хора, защото доста отбори искат да правят селекция, а не е толкова лесно. Не е лесен този трансферен прозорец, изисква се много работа, но с общ усилия ще се справим", заяви Генчев.
"Още като приех поканата на Локомотив, сам съм си поставил цел, че не искам отборът ми да се бори да остане в групата, а да се цели по-високо. Същите цели бяха поставени и от ръководството. Всички искаме Локомотив да се представи добре в първенството и да стигне възможно най-далеч за Купата на България. При последния ми престой тук мисля, че се представихме доста добре - играхме полуфинал за Купата и бяхме на крачка от финал. Завършихме в средата на таблицата със знакови победи срещу всички водещи отбори. Надявам се вторият ми престой да бъде по-успешен от първия", завърши наставникът.
Новият наставник на Локомотив София