Паула Бадоса се класира за втория кръг на Ролан Гарос, след като направи впечатляващ обрат срещу Наоми Осака – 6:7(1), 6:1, 6:4 за 2 часа и 20 минути.

Двете тенисистки започнаха равностойно мача и печелеха геймовете си до единадесетия. В него испанката направи пробив, за да поведе с 6:5. При сервирането за спечелването на сета обаче Бадоса се пропука и бившата номер 1 в световната ранглиста успя да върне пробива и да изравни резултата 6:6.

В тайбрека Бадоса рухна и японката го спечели със 7:1 точки.

Между първата и втората част Осака поиска медицински таймаут, защото имаше проблем с маникюра на едната си ръка. Това като че ли я разконцентрира.

Във втория сет поставената под номер 10 взе тотално инициативата и направи два пробива, за да поведе с 4:0 гейма. До края на сета испанката беше много убедителна и спечели с 6:1.

В решаващия трети сет Осака първа направи пробив и дръпна с 2:0, но Бадоса го върна още в 3-ия гейм. Решаващият брейк за испанката в третия сет дойде в седмия гейм, когато тя поведе с 4:3. Тя успя да удържи преднината си и да затвори мача с 6:4.

В следващия кръг Бадоса ще се изправи срещу Елена Русе (Румъния).