Щутгарт спечели за четвърти път в историята си Купата на Германия по футбол.
След 1954, 1958 и 1997 година, "швабите“ вдигнаха отново трофея, след като на финала на Олимпийския стадион в Берлин победиха подвизаващия се в Трета лига Арминия (Билефелд) с 4:2.
На практика Щутгарт реши всичко в своя полза до 28-ата минута, когато резултатът бе вече 3:0.
Ник Волтемаде в 15-ата минута, Енцо Мийо в 22-ата и резонното попадение на Дениз Ундав в 28-ата минута докараха двубоя до 3:0 за Щутгарт.
В 66-ата минута Мийо, с втория си гол в мача, покачи на 4:0 за елитния тим.
Юлиян Каня в 82-ата минута и автогол на Йоша Вагноман в 85-ата минута оформиха крайното 4:2 за Щутгарт.



23:06 / 24.05.2025
1309










