Шампионът от турнира в Барселона Холгер Руне се оттегли от "Мастърс 1000" надпреварата в Мадрид.
Скандинавецът, който бе поставен под номер 8 в основната схема и бе смятан за един от фаворитите, загуби първия сет от Флавио Коболи от Италия с 2:6, след което взе решение да се оттегли.
Световният номер 9 пръв получи шанс да пробие опонента си и то при резултат 40:0 в своя полза при 1:1 гейма, но не се възползва.
При 2:2 Коболи започна серия от 4 поредни, за да вземе частта, след което Руне се оттегли.
В трети кръг италианецът ще играе с 31-ия в схемата Брендън Накашима от САЩ.



22:36 / 25.04.2025
8418










