Норвегия и Дания ще играят за европейската титла по хандбал при жените на шампионата в Австрия, Унгария и Швейцария. Това ще е повторение на мача за златните медали от предишното Европейско първенство в Словения, Черна гора и Македония, в който триумфът бе за норвежките.

В полуфиналите във Виена, олимпийският шампион Норвегия спечели с 30:22 (13:11, 17:11) срещу Унгария и се доближи на само още един успех от третата си поредна и общо 10-а европейска титла.

Най-резултатна за победителките бе Хени Рейстад със 7 гола, а още по 5 прибавиха Емили Ховден и Тале Дейла.

От Унгария Катрин Клуйбер приключи с 5 гола.

В другия полуфинал Дания спечели с 24:22 (13:11) срещу световния шампион Франция. Ане Хансен бе над всички, след като наниза 7 попадения във вратата на французойките и запази шансовете за четвърта европейска титла. 

Още 5 гола за победата на Дания реализира Мие Хьойлунд. За Франция Паулета Фопа приключи с 4.