Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) взе гейм на полския вицешампион Девелоп Рес (Жешув) в първия си мач в групите на Шампионска лига за този сезон.
Маричанки загубиха с 1:3 (31:29, 17:25, 8:25, 11:25) гейма от домакините. Мачът се игра в зала "Подпромье" в Жешув.
Най-резултатни за Марица станаха Добрина Христоскова и Ива Дудова (на снимката) с по 13 точки, а 7 добави Ванеса Агбортаби.
За полякините най-много отбеляза Сабрина Машадо - 18 точки.
Следващият мач на Марица в Шампионска лига е следващият вторник – 12 ноември, от 19:00 б.в., когато маричанки посрещат в зала "Колодрума" актуалния носител на трофея в турнира – италианския гранд Антонио Караро Имоко (Конеляно).
В петък Марица е домакин на ДКС Варна (Варна) в мач от първенството.
Утре е другият мач от нашата Група "А" между отборите на Антонио Караро Имоко (Конеляно) и хърватския Младост (Загреб).



21:33 / 06.11.2024
1476










