Бивш наставик на Лудогорец бе уволнен от родния си клуб

© ludogorets.com
"Марибор уведомява, че е взето решение за промяна в професионалния щаб: Анте Шимунджа вече не е треньор на първия отбор. Анте е важна част от нашия клуб, в миналото като играч, а по-късно като член на треньорския екип. Той посвети много години на клуба, неговият принос на терена и от скамейката остави постоянна следа в нашия отбор с работата си. Благодарим му за отдадеността и за това, което направи докато беше при нас. Той свърши работата си с голям устрем и принадлежност, за което искрено благодарим и му пожелаваме много късмет и успехи занапред", се казва в официалното съобщение на Марибор.
Според медиите в Словения, решението е на новите турски собственици, начело с президента на Хъл Сити Аджун Иладжълъ, които от лятото се включиха в инвестициите. Някои твърдят, че причината е нападателят Бенджамин Тете. Той обаче не само, че не вкарва голове, но и не може да попадне в групата за мачовете. Ганайският футболист дойде по препоръка и с настояването на Шимунджа.
В момента Марибор е втори в словенското първенство с 21 точки, на една от Олимпия Любляна. Миналата година "виолетовите" отново бяха втори след шампиона Целие.
53-годишният Анте Шимунджа бе назначен начело на Лудогорец на 3-и януари 2022-а година и остана на поста до 7-и март 2023-а, когато бе уволнен след поражение с 0:1 от Пирин Благоевград. С Лудогорец той спечели шампионската титла на България, както и Суперкупата. През октомври 2023-а се върна начело на родния си Марибор, но остана втори в първенството 2023/24. Като треньор на Марибор е гостувал на Ботев Пловдив в Лига Европа, като бе отстранен от "жълто-черните".
Актуални спортни новини:
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 |