Матео Беретини е полуфиналист на ATP 250 турнира в Гщаад, Швейцария. Италианецът надигра канадеца Феликс Оже-Алиасим със 7:6(9), 7:6(2) за два часа и 10 минути на "Roy Emerson Arena".
В първата част нямаше пробиви и се стигна до тайбрек. Там бившият финалист от "Уимбълдън" бе по-фокусиран, допусна по-малко неточности и откри резултата. Вторият сет отново нямаше брейкове и се изигра тайбрек. В него Беретини отново бе по-добрият и затвори мача.
На полуфиналите шампионът от 2018-а ще играе със Стефанос Циципас. Гъркът взе превес над италианеца Фабио Фонини.



21:11 / 19.07.2024
1476










