Пилотът на Aprilia Racing - Алейш Еспаргаро спечели спринта за Гран при на Каталуния в клас MotoGP, шести кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Испанецът, който бе най-бърз и в квалификацията за неделното състезание на родна земя, финишира за 20:01.478 минути в интригуващата надпревара, съпътствана и от доста падания.

Втори в спринтовото състезание завърши сънародникът му и шесткратен световен шампион Марк Маркес (Gresini Racing-Ducati), на 0.892 секунди от Еспаргаро, а третото място на пистата в Каталуния зае още един представител на иберийската страна Педро Акоста (Red Bull GASGAS Tech3), с изоставане от 1.169 секунди.

Хорхе Мартин увеличи аванса си на върха в генералното класиране на 135 точки, пред Маркес, който има 98 и Енеа Бастианини (Италия, Ducati Lenovo Team) с 94 точки.