Още двама родни състезатели успяха да се класират на финали на Световната купа по спортна гимнастика, която се провежда в Двореца на културата и спорта във Варна. След като вчера Валентина Георгиева намери място сред най-добрите осем във финала на прескок, днес това направиха Димитър Димитров и Йордан Александров.

Димитров, който е многоркатен медалист от европейски и световни първенства, се класира на финал с втора оценка от 13.925 точки (14.150 точки първи прескок и 13.700 точки втори прескок).

Александров, който е сребърен медалист от Световната купа през 2023 г. на висилка, влезе във финала със седма оценка от 13.300 точки. Най-опитният гимнастик в националния ни отбор бе близо и до класиране на финал на успоредка, но грешка при приземяването го лиши от тази възможност.

Утре Световната купа продължава в 14.00 часа с финалите на халки, кон с гривни и земя при мъжете и смесена успоредка и прескок при жените с участието на Георгиева.