Габриел Донев и Симон-Антони Иванов се класираха за втория кръг на единично в Куршумлийска баня, Сърбия. Турниът е с награден фонд 15 хиляди долара.

На старта Донев победи със 7:6(8), 6:1 седмия в схемата - руснака Максим Жуков за час и 51 минути. Донев спаси един сетбол в тайбрека на първия сет, а във втория спечели 5 поредни гейма от 1:1 до 6:1. Във втория кръг българинът ще играе срещу чилиеца Николас Валдес.

Симон-Антони Иванов разгроми с 6:0, 6:1 шведа Филип Балинт за 45 минути. Във втория кръг Иванов ще срещне поставения под № 2 в схемата - украинеца Олег Приходко.

Квалификантът Пламен Милушев загуби с 2:6, 1:6 от третия в схемата - испанеца Диего Аугусто Санчес. Преди този мач Милушев постигна 3 двусетови победи в квалификациите.