Денислава Глушкова се класира за втория кръг на единично в Куршумлийска баня, Сърбия с награден фонд 25 хиляди долара. Българката преодоля на старта четвъртата поставена - италианката София Рокети с 1:6, 6:3, 6:4 за 3 часа и 36 минути.

Сънародничката ни изостана с 0:5 и загуби първия сет. В продължилия час и 29 минути втори сет Глушкова дръпна с 5:3 и изравни след 6:3. В третата част тя осъществи обрат от 1:3 до 4:3 и стигна до крайния успех след 6:4.

В първия си мач от основната схема днес тя очаква и друга българска тенисистка - Лия Каратанчева, която ще играе срещу италианката Дилета Черубини.

Каратанчева вече си осигури място на 1/4-финалите в надпреварата при двойките. Тя и чехкинята Михаела Байерлова са поставени под № 1 в схемата при дуетите и в първия кръг надиграха участващите с "уайлд кард" българки Беатрис Спасова и Галена Кръстенова с 6:1, 6:2.