Волейболистките на Левски София са новият шампион при момичетата под 18 години. Столичният тим спечели мача за първото място във Финалния турнир от Държавното първенство с 3:1 над Марица. Така "сините" прекъснаха серията от три поредни титли на пловдивския клуб във възрастта.

Двубоят в столичната зала "Панайот Пондалов" започна с гейм за Левски с 25:21. Марица изравни след същото точково съотношение - 21:25. Столичният тим отново излезе напред в резултата след 25:19, а най-оспорван бе четвъртия гейм, който завърши при 26:24. "Сините" останаха непобедени във финалния турнир, в който загубиха само един гейм. Те записаха 12-а поредна победа в последните 3 месеца, и приключват първенството с едва две загуби. За треньора им - Лука Киапини, трофеят е първи начело на състава, който пое в началото на сезона.

В спора за бронзовите отличия ЦПВК се наложи категорично над друг столичен тим – ВАСК, с 3:0.